Aktywni seniorzy w Łebie

By 18 maja 2019 Aktualności

W ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Miasta Radom na prowadzenie działań edukacyjnych z profilaktyki uzależnień skierowanych do seniorów, 50 osobowa grupa aktywnych seniorów działających przy Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy oraz seniorów z Klubu Osiedlowego Południe uczestniczyła w turnusie rekreacyjno-sportowym w Łebie.
Czas pobytu uczestnicy spędzali bardzo aktywnie. Rozpoczynali dzień gimnastyką na plaży, a potem w grupach intensywnie ćwiczyli pod okiem dwóch trenerów. Do dyspozycji mieli także fizjoterapeutę.
Obok ćwiczeń dla ciała były również ćwiczenia dla umysłu – codzienne zagadki aktywizowały pamięć i logiczne myślenie. Trwający przez cały turnus konkurs „Łeba w obiektywnie” mobilizował uczestników do spacerów, zwiedzania i poznawania miasta.
Nie zabrakło także wycieczek poza Łebę. Zwiedziliśmy z przewodnikiem Gdańsk, Muzeum II Wojny Światowej, odbyliśmy rejs po jeziorze Łebsko oraz wspięliśmy się na wydmy w Słowińskim Parku Narodowym.
Uczestnicy integrowali się towarzysko podczas wieczorków tanecznych, grilowania i turniejów: cymbergaja, tenisa stołowego, memory i scrabble.

Majowa pogoda dopisała. Wróciliśmy zadowoleni, wypoczęci, a nawet trochę opaleni.